Prof. Dr. Bülent Alıcı

Paylaş:

prof-dr-bulent-alici1959 Gaziantep doğumlu olan Prof. Dr. Bülent Alıcı lise eğitimini İstanbul Robert Lisesi’nde tamamlamıştır. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1990
yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Üroloji uzmanlığı eğitimini tamamlamıştır. 1990 yılında Texas Üniversitesi M.D. Anderson Kanser Merkezi ve Baylor Tıp Fakültesi St. Luke’s Hastanesi Üroloji Kliniklerinde Androloji alanında eğitimini sürdüren Prof. Dr. Bülent Alıcı, 1992 yılından itibaren de İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Androloji alanında çalışmalarını sürdürmüştür. 1999 yılında doçent ve 2005 yılında profesör olarak halen İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türk Androloji Derneği yönetim kurulu üyeliği yapmıştır ve halen Anti-aging Araştırma Derneği yönetim kurulu üyesidir. Türk Üroloji Derneği, Dünya ve Avrupa Seksüel Tıp Dernekleri, Omurilik Felçlileri Derneği, Amerikan Uroloji Derneği, Uluslararası Kadın Cinsel Sağlığı Araştırma Derneği üyesidir ve 68 yurt dışı ve içi bilimsel yayını mevcut olan Prof. Dr. Bülent Alıcı evli ve iki çocuk sahibidir.

Paylaş:
Benzer Yazılar
Doktorunuza sorun