Yardımcı Üreme Tedavileri Nedir?

Doğal yolla gebelik sağlamakta zorlanan çiftlere sunulan tedavi yöntemleridir. Doğal gebeliğe engel oluşturan nedenler tespit edilerek tedavi yöntemi belirlenir.

Yardımcı Üreme tedavilerine ne zaman başvurmalıyım?

Bir yıl düzenli cinsel ilişkiye rağmen hamile kalınamıyorsa çiftlerin doktora başvurmalarını öneriyoruz. 35 yaş ve üzeri çiftlerimizin başarısızlıkla devam eden altıncı aylarından itibaren bir doktora başvurmaları başarılı bir tedavi için önemlidir.

Nasıl bir tedavi uygulanacak?

Kişiye özel tedavi felsefemiz kapsamında geçmiş sağlık değerlendirmeleriniz ve İnfertiliteye neden olan durumunuz incelendikten sonra yardımcı üreme tedavilerinden size uygun olanı doktorunuz tarafından önerilir.

Tedavi Seçenekleri

Tüp Bebek (IVF)

Tüp bebek tedavisi yumurtanın sperm tarafından vücut dışında döllenmesine olanak tanıyan yöntemleri kapsar. İnfertilite (kısırlık) tedavisine yanıt veren diğer tedavi yöntemleri başarısız olduğunda kullanılan, yaygın bir tedavi yöntemidir.

Yumurtalık Uyarılması (OI) & Aşılama (IUI)

Yumurta gelişimi sağlandıktan sonra sperm analizine göre normal cinsel ilişki veya aşılama ile gebelik sağlanmaya çalışılır.

Endoskopik Cerrahi (Histeroskopi & Laparoskopi)

Doğurganlığı etkileyen bazı rahatsızlıklar ameliyatla tedavi edilebilir. Bu rahatsızlıklara, tıkalı tüpler, rahimde görülen şekil bozuklukları, myom, polip ve çikolata kistlerini örnek olarak gösterebiliriz.

Genetik Tüp Bebek (PGS-NGS)

Yapılan genetik testler yoluyla en sağlıklı embriyonun seçilerek tüp bebek tedavisinde kullanılması işlemidir. Bir çok başarısız tüp bebek denemesinin nedeni olarak karşımıza çıkan yapısal kromozom bozukluklarını tespit ederek tedavideki başarı şansını artırır.

Doğurganlığı Sürdürme

Yardımcı Üreme Teknikleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ne zaman yardımcı üreme tekniklerine başvurmalıyım?
Bir yıl düzenli cinsel ilişkiye rağmen hamile kalınamıyorsa çiftlerin doktora başvurmalarını öneriyoruz. 35 yaş ve üzeri çiftlerimizin başarısızlıkla devam eden altıncı aylarından itibaren bir doktora başvurmaları başarılı bir tedavi için önemlidir.

İnfertilite (Kısırlık) hakkında daha fazla bilgi alın
Çocuğum olmuyor, tüp bebek tedavisi tek çözüm mü?
İnfertilite nedenine göre tedavi yönteminiz belirlenir. Tüp bebek tedavisi diğer tedavi yöntemlerinden cevap alınamadığında uygulanan bir yardımcı üreme yöntemidir. İnfertilite nedeninin doğru bir şekilde tespit edilmesi bu anlamda oldukça önemlidir.

Tüp bebek tedavisi hakkında daha fazla bilgi alın
ArabicBulgarianDutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Brüksel Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
Adres: Esentepe Mahallesi, Sağlam Fikir Sk. No:4 34394 Şişli/İstanbul

+90 212 213 8888

Brüksel Tüp Bebek Merkezi Facebook Sayfası     Bize WhatsApp ile de ulaşabilirsiniz        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Instagram Sayfası        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Youtube Kanalı
Whatsapp ile ulaşabilirsiniz