Laparoskopi

Karın boşluğuna ulaştırılan ışıklı kamera cihazı ile yumurtalık, rahim ve tüplerin durumu incelenir. Kansız ya da bıçaksız / izsiz ameliyat olarak da bilinen yöntem kapsamında operatif işlemler minimal kesiler üzerinden yapılır. Laparoskopi sonrası hastanede kalma süresi oldukça kısadır ve çoğunlukla aynı gün taburcu olunur. Hasta, tanısal uygulamalarda ertesi günü, operatif uygulamalarda ise 7-15 gün aralığında normal yaşamına geri dönebilmektedir.

Jinekolojide pek çok farklı amaçla uygulanabilen laparoskopi, kanser ameliyatları da dahil olmak üzere her türlü jinekolojik cerrahi girişimi yapma yeteneği olan bir yöntemdir. İnfertilite tedavisinde kritik öneme sahip olan Laparoskopi, rahim içi tüp tıkanıklarının teşhis ve tedavisinde etkin bir şekilde kullanılarak çocuk sahibi olmakta güçlük yaşayan çiftlere doğal yolla gebelik imkanı tanıyabilir. Bazı durumlarda yardımcı üreme tedavileri öncesinde laparoskopi uygulaması tedavinin başarısı açısından kritik önem taşır.
ArabicBulgarianDutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Brüksel Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
Adres: Esentepe Mahallesi, Sağlam Fikir Sk. No:4 34394 Şişli/İstanbul

+90 212 213 8888

Brüksel Tüp Bebek Merkezi Facebook Sayfası     Bize WhatsApp ile de ulaşabilirsiniz        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Instagram Sayfası        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Youtube Kanalı
Whatsapp ile ulaşabilirsiniz