Doğurganlığı Sürdürme

Geleceğinizi planlamaya şimdi başlayın! Doğurganlığınızı tehdit eden hastalıklar, kariyer ve gelecek planlarınıza göre doğurganlığınızı kontrolünüz altına alabilirsiniz.

Doğurganlığı Sürdürme

Yumurtalık Uyarılması (Ovulation Induction) nedir?

Doğurganlığın korunması üreme tıbbında oldukça yeni bir kavramdır. Kadın veya erkeğin üreme hücrelerinin saklanmasıyla, mevcut üreme kabiliyetlerini gelecekte kullanabilme durumu “Doğurganlığı Koruma” kavramını oluşturur.

Hangi durumlarda tercih edilir?

Doğurganlığı Koruma, öncelikli olarak kanser gibi hayati önem taşıyan ve doğurganlık üzerine olumsuz etkileri olan tedavilerin öncesinde düşünülen bir uygulama olarak ortaya çıkmışsa da, bu konsept yalnızca belli bir tedavi altında olan kişilerde değil; sağlık durumu, kariyer, kişisel planlar gibi faktörler nedeniyle ileri bir tarihte çocuk sahibi olmayı düşünen kadın ve erkeklere yönelik bir uygulama olarak değerlendirilmelidir.

Kadın ve erkek için doğurganlığı sürdürme yöntemleri nelerdir?

Kadınlar için yumurta dondurma; erkekler için sperm dondurma işlemi doğurganlığı korumada kullanılan yöntemlerdir.
ArabicBulgarianDutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Brüksel Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
Adres: Esentepe Mahallesi, Sağlam Fikir Sk. No:4 34394 Şişli/İstanbul

+90 212 213 8888

Brüksel Tüp Bebek Merkezi Facebook Sayfası     Bize WhatsApp ile de ulaşabilirsiniz        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Instagram Sayfası        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Youtube Kanalı
Whatsapp ile ulaşabilirsiniz