Türkiye’de Tek Laparoskopik Lazer Cerrahisi

Klasik laparoskopi operasyonlarından farklı olarak laparoskopik lazer cerrahisinde laparoskopun ucuna kameranın haricinde lazer sistemi de bağlanmaktadır. Cerrahın kontrol ettiği lazer enerjisi ile karın içindeki organlarda kesme, yakma ve kanama durdurma gibi işlemler yapılabilmektedir.

Lazer ışığı, karın içerisinde bir bıçak gibi kullanılarak operasyona olanak sağlamaktadır. Bu teknikle, doğum kontrolü amaçlı tüplerin bağlanması gibi basit operasyonlar yapılabildiği gibi myom çıkartılması, rahmin alınması gibi ileri düzey operasyonlar da gerçekleştirilmektedir.

Lazer kullanımı laparoskopik cerrahiye pek çok avantajlar kazandırırken ameliyat süresini de belirgin olarak kısaltmaktadır. Ameliyat süresinin kısalması ise hastanın daha az anestezi alması ve daha çabuk iyileşmesini sağlamaktadır.
Laparoskopik lazer cerrahisi ülkemizde yalnızca merkezimizde uygulanmaktadır. Prof. Dr. Yücel Karaman 30 yıllık tecrübesinde Belçika, İngiltere ve Türkiye’de 30.000’in üzerinde laparoskopik ve histeroskopik ameliyat gerçekleştirmiştir. Şu anda Türkiye’de laparoskopik lazer cerrahisini uygulayan tek bilim insanı olarak merkezimizde hizmet vermeye devam etmektedir.

Laparoskopik lazer cerrahisi hakkında detaylı bilgi alın.

İleri düzey endoskopik cerrahide referans merkez

Dünyada tüp bebek tedavisinin ilk uygulayıcılarından olan Prof. Dr. Yücel Karaman Endoskopik cerrahi alandaki uzmanlığını tüp bebek tedavisinde başarıyla uygulayarak Brüksel, Londra ve İstanbul’da 30.000’den fazla laparoskopik ve histeroskopik ameliyat gerçekleştirerek sayılı bilim adamı arasına girmiştir. Prof. Dr. Yücel Karaman Histeroskopi alanındaki engin tecrübesi ile merkezimize başvuran çiftlere çözüm sunmaya; uzman doktor ve bilim adamlarına ise kongrelerde eğitimler vermeye devam etmektedir.

İnfertilite (kısırlık) tedavileri (Yardımcı üreme tedavileri) gerektiren bazı vakalar öncesinde endoskopik cerrahi uygulaması kritik öneme sahiptir. Yardımcı Üreme Tedavilerinde Kişiye Özel Yaklaşımın Önemi Hakkında Detaylı Bilgi Alın
ArabicBulgarianDutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Brüksel Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
Adres: Esentepe Mahallesi, Sağlam Fikir Sk. No:4 34394 Şişli/İstanbul

+90 212 213 8888

Brüksel Tüp Bebek Merkezi Facebook Sayfası     Bize WhatsApp ile de ulaşabilirsiniz        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Instagram Sayfası        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Youtube Kanalı
Whatsapp ile ulaşabilirsiniz