Aşılama Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aşılama tedavisi kimlere uygulanabilir?

Aşılama işlemine uygunluk kriteri anne adayında yumurta gelişiminin sağlıklı olması ve baba adayında sperm kalitesinin üzerinde çalışılabilecek kalitede olmasıdır. Anne adayının polikistik over gibi yumurtlama işlevinde bozukluğa neden olan sorunlar varsa veya erkek sperm kalitesinde makul bir düşüklük varsa aşılama tedavisine başvurulabilir.

Aşılama işlemi öncesi nasıl bir hazırlık yapmalıyım?

Erkekler sperm kalitesini etkileyen sigara, alkol gibi madde kullanımından kaçınmalı. Kadınların işlem günü devam eden vajinal enfeksiyon gibi rahatsızlıklarının olmaması gerekir. Vajinal kozmetik madde kullanımından kaçınılmalıdır.

Aşılama işlemi sonrası dinlenmek gerekir mi?

Aşılama işlemi birkaç dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanır. Herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlem sonrasında 10-15 dakika dinlendikten sonra günlük yaşantı akışına devam edilebilir

Aşılama tedavisi en fazla kaç defa denenebilir?

Aşılama tedavisinde 6 aşılama uygulaması ile hamilelik elde edilememiş ise, daha fazla zaman kaybetmeden bir an önce tüp bebek tedavilerine geçilmesi tavsiye edilmektedir.
ArabicBulgarianDutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Brüksel Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
Adres: Esentepe Mahallesi, Sağlam Fikir Sk. No:4 34394 Şişli/İstanbul

+90 212 213 8888

Brüksel Tüp Bebek Merkezi Facebook Sayfası     Bize WhatsApp ile de ulaşabilirsiniz        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Instagram Sayfası        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Youtube Kanalı
Whatsapp ile ulaşabilirsiniz