Yumurtalık Uyarılması Süreci

Değerlendirme

Doktorlarımız, yumurtlama döngüsünü, döngünün belirli aşamalarındaki hormon seviyelerini ölçmek için kan testleriyle değerlendirir. Kan testlerine ek olarak, yumurtalıklarda folikül gelişimini ve rahim astarının kalınlığını ve görünümünü incelemek için ultrasonografi değerlendirmesi yapılır.

Uyarılma

Yumurtalıklarınız, yumurta içeren foliküllerin büyümesini teşvik etmek için ilaçlarla uyarılır. Doktorlarımız, durumunuz için en uygun ilacı veya ilaç kombinasyonunu sizinle görüşecektir.
Bu uygulamalardan istenilen cevapların alınması gerekli olduğu gibi, vücudun aşırı cevap vermesi durumu arasında ince bir çizgi bulunmaktadır. Bu yüzden başvuran çiftler bu konu hakkında bilinçlenerek, uzman doktor ve merkez seçimine dikkat etmeleri önemli bir ayrıntı olmaktadır. Yumurtalıkların Aşırı Uyarılması hakkında detaylı bilgi alın.

İzleme

Gelişen foliküllerin sayısını ve boyutunu kontrol etmek için ultrasonlar ve / veya kan testleriyle yakından takip edilir. İzleme çoğul gebelik riskini azaltmak için kritik öneme sahiptir.

Planlı İlişki veya Aşılama Yöntemi (IUI)

Yumurtlama zamanının yakınında doktorlarımız, gebelik olasılığınızı en üst seviyeye çıkarmak için cinsel ilişkide bulunmak veya hazırlanan spermin rahime yerleştirildiği bir aşılama (IUI) tedavisi için en uygun günü tavsiye edecektir.
ArabicBulgarianDutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Brüksel Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
Adres: Esentepe Mahallesi, Sağlam Fikir Sk. No:4 34394 Şişli/İstanbul

+90 212 213 8888

Brüksel Tüp Bebek Merkezi Facebook Sayfası     Bize WhatsApp ile de ulaşabilirsiniz        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Instagram Sayfası        Brüksel Tüp Bebek Merkezi Youtube Kanalı
Whatsapp ile ulaşabilirsiniz